buzlupınar soğuksu buzlupınarköyü senoz çayeli rize karadeniz kaptanpaşa madenköy yenice gürpınar babik yayla senlik senoz deresi dere cennet vatan yusuf yusuf dereci yusufdereci ufukmobilya ufuk mobilya senozlu çataldere hayati yazıcı
Üye Girişi
Şifremi Hatırlat Şifremi Hatırlat
| |
Yeni Üyelik Yeni Üyelik

Hoşgeldiniz... Hoşgeldiniz...

Basın Bülteni Basın Bülteni


Eklenti Kur
Radyo Radyo

CanlıCanlı Yayın Yayın
UlaşımUlaşım Krokisi Krokisi
İletişimİletişim Formu Formuinfo@buzlupinarkoyu.com
DavetDavet Bölümü BölümüTanıdıklarınızı çağırın sitemizi canlandırın

Reklamlar Reklamlar

Memurlar Memurlar

ÇAYELİ´NDE "KUR-AN´I ANLAMAMIZIN ÖNÜNDEKİ ENGELLER" KONFERANSI

Çayeli´nde "Kur-an´ı anlamamızın önündeki Engeller" konferansı


defa gösterilmiştir
Çayeli´nde "Kur-an´ı anlamamızın önündeki Engeller" konferansı
Çayeli Belediyesi Kültürel ve Sosyal etkinlikler kapsamında "Kur-an'ı anlamamızın önündeki  Engeller" konulu bir konferans düzendi. Çay TV ekranlarında 6 yıldır devam kur-an eksenli  hayat programının yapımcı ve sunucu Cemal Külünkoğlu tarafından sunulan konferans Çayeli Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. Yaklaşık 1-5 saat süren program Rahmi Çörek hocanın kur-an tilavetiyle başladı. akabinde konferansa başlayan Cemal Külünkoğlu yaptığı tespitlerde bir çok doğru bilinen yanlışları düşünceleri çeşitli örneklerle anlattı. 

Cenaze namazlarında yapılan bir yanlıştan bahseden Külünkoğlu; Cenaze namazlarının 3.rekatında cenazeye mahsus dua yerine Fatiha okumak doğru olmadığını ifade eden Külünkoğlu sözlerini şöyle sürdürdü; Cenaze namazı nedir  müminlerin ölen mümin kardeşine dua namazıdır. Orada insanlar dua etmeli. Fatiha yaşayan kişilere istikamet veren bir süredir. Cenaze duasının Arapçası Türkçesi olmaz.

Kur-an'ı anlamada en büyük yanlışlığın Kur-an'ı anlayamayız algısıdır. Bu algı Kur-an'a yapılacak en büyük saygısızlıktır.  dedikten sonra sözlerine şöyle devam etti; Allah  Kur-An'ı Prof.lara göndermemiş. Kur-an'ı anlamak üniversite bitirmek gerekmiyor. Kur-an herkese hitap ediyor. herkesin anlayacağı tarzda ve özellikte gelmiştir. Her isteyen kişi erdemli yaşamanın yolunu bulabilecek bir düzeyde istifade eder. Yeter ki anlama gayreti olsun. Yeter ki onu kendi dili ile öğrensin.

Çayeli Belediye Başkanı Rıza Çakır'da konferansın sonunda Cemal Külünkoğlu'na hediye takdim etti. Takdim esnasında mini birde konuşma yapan Başkan Çakır şunları söyledi; Konferansımız nasıl geçecek diye düşündüğümüz oldu. Şahsen çok istifade ettim. Arkadaşımız olmakla gurur duyduğum Cemal hocamızı davet ettik kırmadı geldi. Sizler adına kedisine çok teşekkür ediyorum. Çocukluk arkadaşımdan bu kadar detaylı bilgi alacağımız düşünmemiştim. Umduğumdan çok güzel buldum.

Sevgili dostlar  inanıyoruz ki biz bir araya gelmeye çalıştığımızın 10 misli düşmanlarımız bizi bölmek için çalıştı. Böldüler parçaladılar. lideri olmayan fetva kurulu olmayan bir İslam alemi budur diye düşünüyorum. Ama ne okuduğunu bilen ve anlayan namazda hayatta ve kur-an'ı hayatına rehber edinen insanlar olduğumuz müddetçe kazanacağız.

Program sonunda katılımcılara Mealli Kur-an'ı kerim hediye edildi. 


RESİMLERRESİMLER
YORUM GÖNDERYORUM GÖNDER
  Adınız Soyadınız :
  Mesajınız :
Not : Lütfen küçük harf kullanınız. Maksimum 500 karakter

Önemli Not : Gönderilen mesajlar sistem tarafından kayıt altına alınmakta olup site yöneticileri tarafından görülmektedir. Lütfen bu hususa dikkat edelim ve başkalarını rahatsız edici mesajlar göndermeyelim.
Sayfa Üretim süresi :0,1445

© 2008 Koyport.com
Buzlupınar Köyü Web Portalı http://www.buzlupinarkoyu.com

Tam Ekran