buzlupınar soğuksu buzlupınarköyü senoz çayeli rize karadeniz kaptanpaşa madenköy yenice gürpınar babik yayla senlik senoz deresi dere cennet vatan yusuf yusuf dereci yusufdereci ufukmobilya ufuk mobilya senozlu çataldere hayati yazıcı
Üye Girişi
Şifremi Hatırlat Şifremi Hatırlat
| |
Yeni Üyelik Yeni Üyelik

Hoşgeldiniz... Hoşgeldiniz...

Basın Bülteni Basın Bülteni


Eklenti Kur
Radyo Radyo

CanlıCanlı Yayın Yayın
UlaşımUlaşım Krokisi Krokisi
İletişimİletişim Formu Formuinfo@buzlupinarkoyu.com
DavetDavet Bölümü BölümüTanıdıklarınızı çağırın sitemizi canlandırın

Reklamlar Reklamlar

Memurlar Memurlar

SENOZLULAR ORGANİK TARIM HAKKINDA VALİ ÇAKIR´A BİLGİ VERDİ

Senozlular Organik Tarım Hakkında Vali Çakır´a Bilgi Verdi


defa gösterilmiştir
Senozlular Organik Tarım Hakkında Vali Çakır´a Bilgi Verdi

Çayeli İlçesi Senoz Vadisinde, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünce yürütülen organik bal üretimi projesi ve ÇAYKUR tarafından desteklenen organik çay üretimi projeleri hakkında, Rize Valisi Nurullah Çakır’a bilgilendirmelerde bulunmak üzere TEMA Vakfı Çayeli Temsilcisi Ahmet Ali Kork ve beraberinde bölgedeki 6 köy muhtarı, Vali Çakır’ı Makamında ziyaret etti.

Ziyarette esnasında Kork ve beraberindeki muhtarlar, Vali Çakır’dan Senoz Vadisinde, organik bal – çay üretimini etkileyen, toprak ve suları kirleten kimyasalların kontrol altına alınması, Vadiye ilişkin Çayeli’nden başlamak üzere bir ‘Master Planının’ hazırlanması ve bu plana bağlı olarak turizm tanıtım rehberinin oluşturulması konularında Vali Çakır’dan destek talebinde bulundular.

Vali Çakır, yaptığı değerlendirmede Senoz Vadisinde organiklik kavramını çok önemsediğini ifade ederek; “Sizlere bu konuya olan duyarlı yaklaşımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum. İdareciler olarak bizlerin de aradığımız, üretime dayalı koruma ve kollama anlayışı da bu. Düşünülen Master Planının hazırlanması esnasında Üniversitemizden de destek alarak, konuya daha bilimsel ve akademik bakış açısının kazandırılmasının daha etkili olacağı kanaatindeyim. Sizlerden yerel halkında bilgilendirilmesi ve bu anlayışa destek vermesini konusunda gerekli çabayı göstermenizi bekliyorum” şeklinde konuştu.kaynak Çay Haber.

RESİMLERRESİMLER
YORUM GÖNDERYORUM GÖNDER
  Adınız Soyadınız :
  Mesajınız :
Not : Lütfen küçük harf kullanınız. Maksimum 500 karakter

Önemli Not : Gönderilen mesajlar sistem tarafından kayıt altına alınmakta olup site yöneticileri tarafından görülmektedir. Lütfen bu hususa dikkat edelim ve başkalarını rahatsız edici mesajlar göndermeyelim.
Sayfa Üretim süresi :0,0312

© 2008 Koyport.com
Buzlupınar Köyü Web Portalı http://www.buzlupinarkoyu.com

Tam Ekran